Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Milotice - krojované hody s věncem

Milotice jsou malebnou obcí na Slovácku. Každoročně po Památce zesnulých se v ní konají krojované hody s věncem. Spojují v sobě dlouholetou tradici, rej barev a tónů, i velkou společenskou událost. 

Krojované hody pořádá více obcí, a nejen na Slovácku. V bohatém programu slavností se objevuje řada shodných bodů, ale najdou se i některá specifika.

Přípravy krojovaných hodů v Miloticích na Hodonínsku letos vyvrcholí v sobotu 5.11. To stárci s chasou postaví máj, který následně ozdobí stárky s děvčaty. Večer od 20 hodin začne hodová zábava s dechovou hudbou Mistříňanka.

Stěžejním bodem oslav ale bude nedělní mše v místním Kostele všech svatých. Odpoledne se sejde celá chasa svobodných chlapců a děvčat v tradičních svátečních krojích. S nimi v průvodu nesmějí chybět ani tzv. „ženáči“ a dechové hudby, které doprovodí svou muzikou celý průvod. Až se sejde většina krojovaných, půjde se ke stárkům, kde se tančí a zpívají tradiční lidové písničky. Stárek vyjde z domu a zazpívá sólo.

Až se obejdou stárci, pak společně s celým průvodem uvítají stárky. U druhé stárky se vynáší věnec, který je symbolem hodů a který se v pondělí na hodové zábavě rozprodává v dámské volence. Nesmí chybět souhlas starších a zkušenějších hospodářů, což většinou bývá manželský pár, který povoluje hody. Na večerní zábavě za účasti dechové hudby Sobuláci také nebudou chybět sóla stárků, bývalých stárků a hospodářů.

V pondělí večer je na programu opět hodová zábava s volenkou a půlnočními scénkami, a to za účasti dechové hudby Miločanka. Pondělním večerem tradiční krojované hody v Miloticích končí.
Při pobytu v Miloticích je možné se ubytovat v Penzionu u zámku.

- PR článek -

Penzion u zámku Milotice
Zámecká 120
696 05  Milotice

Tel.: 728 037 845
penzionmilotice@seznam.cz
www.penzionmilotice.cz

Článek byl zobrazen 4 677 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA