Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Na kole kolem Slezské Harty

Bruntálsko se vyznačuje hustou sítí cyklistických tras s různou obtížností. Lákavou oblastí je okolí vodní nádrže Slezská Harta, která kromě aktivního oddechu na kole, přináší také možnosti koupání, rybolovu, případně projížďky na jachtách, loďkách a šlapadlech.

Bruntálsko se vyznačuje hustou sítí cyklistických tras s různou obtížností. Lákavou oblastí je okolí vodní nádrže Slezská Harta, která kromě aktivního oddechu na kole, přináší také možnosti koupání, rybolovu, případně projížďky na jachtách, loďkách a šlapadlech.

Středně náročná trasa v délce 50 kilometrů začíná ve městě Bruntál a vede kolem Slezské Harty. Z Bruntálu se na kole dostanete směrem na Mezinu cyklostezkou č. 6162. V obci Mezina je možné shlédnout zajímavé přírodní úkazy – Lávový proud a Venušinu sopku.

Cesta se dále vine kamenným průsmykem, na jehož konci se nabízí možnost poprvé spatřit hezký břeh přehrady. V jízdě se pokračuje do vesnice Razová, kde se k návštěvě nabízí Chráněné území Razovské tufity. Cyklostezka brzo navede turisty k technické památce vápencového lomu a vápenné peci. Jede se dále směrem do Leskovce nad Moravicí, kde se plynule naváže na cyklostezku č. 6142 a jen pár kilometrů dělí cyklisty od hráze. Za příznivého počasí se tu otevírá kouzelný pohled na Velký Kotel Hrubého Jeseníku a na přehradu.

Z hráze vede cyklostezka č. 6142 stále po druhém břehu směrem k Roudnu. V těchto místech se nabízí návštěva dvou sopek – Velký a Malý Roudný. Je důležité připomenout, že Velký Roudný je mimo jiné i poutním místem. Z Roudna se jede dále přes obec Volárnu. Pokud taky turisté sjedou z cyklostezky a zabočí doprava, dojedou lesem za několik kilometrů do Nové Pláně, kde je k dispozici občerstvení, které lze spojit s výletem na lodičkách.

Z Nové Pláně je to zpět do Bruntálu už jen 13 km cyklostezkou č. 6161. Ve Valšově je možné zabočit na cyklostezku č. 6029, která se táhne přes Moravskoslezský Kočov a po ní se vydat na prohlídku poslední sopky této oblasti – Uhlířský vrch.

Článek byl zobrazen 1 729 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2020

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2020

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA