Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Doubravice

Obec Doubravice se nachází v okrese České Budějovice, kraj Jihočeský. Ke dni 3. 7. 2006 zde žilo 269 obyvatel.

Historie
První písemná zmínka o obci je z roku 1236.

Doubravice je malá vesnice na kopci nad řekou Malší. Ve vsi se nachází raně barokní zámeček, který měl různé majitele - drobnou šlechtu - dlouhou dobu byl v majetku obce. Dnes jsou v něm byty.

Zámecká věžička je vidět z mnoha míst Budějovic, přesto tato vesnice není příliš známá. Ve vsi se nenachází zdobené statky, jediný volutový štít je novodobou replikou. Vyskytují se tady ale tradiční tvary štítů, i s polovalbami. Jinak se ve vsi nachází také 5 kapliček, včetně jedné několikametrové a jedné malé kamenné.

Současnost
Dnes tato vesnice stavebně téměř splývá s novou zástavbou sousední vesnice Nedabyle. Z vesnice (nebo z blízké Nedabyle) vedl koncem 19. století vodovod do Budějovic.

Do vesnice vedou tři cesty, odbočky ze silnice Nové Hodějovice - Nová Ves - Strážkovice. Hned za Novými Hodějovicemi, v polovině kopce, a přes novou zástavbu Nedabyle.

 
 

Náš tip

TERMÁLNÍ OSTROV ISCHIA 2017

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8, 10, 12, 15-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 5.790 Kč.

 

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska

Pojeďte s CK TILIA na velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně
Sleva 1000 Kč pro rezervace do 31. 10. 2017

ZÁJEZDY ONLINE 2017

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA