Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Hůry

Hůry je obec v okrese České Budějovice. Ke dni  3. 7. 2006 zde žilo 497 obyvatel. První písemná zmínka o obci je z roku 1378.

Historie obce
Hůry jsou malá vesnička ležící nedaleko dřívějšího královského města Rudolfov. První zpráva je z roku 1385, a to v souvislosti s těžbou stříbra. Důl Eliáš, založený císařem Rudolfem II., vydával stříbrný poklad až do roku 1909. V antracitových dolech Karolina a Josef se doloval antracit ještě za 2. světové války.

Současnost
Významnou roli ve společenském životě obce hraje místní hasičský sbor, který v roce 1999 slavil 100 let od založení (za c. k. Rakouska).

Po roce 1989 se obec osamostatnila a v obci proběhla řada rozsáhlých rekonstrukcí, např. rekonstrukce veřejného osvětlení, elektrického rozvodu, rekonstrukce kulturního domu, pohostinství, prodejny potravin a kapličky, výstavba tenisových kurtů, probíhá úprava obecní návsi, hlavní komunikace a chodníků.

V těsné blízkosti obce Hůry byla dokončena čtyřproudová komunikace, která usnadňuje dojíždění obyvatel obce do Českých Budějovic za prací a napomáhá rozvoji místní podnikatelské sféry. Po dokončení rozsáhlé plynofikace obce Hůry byla zkolaudována další finančně náročná investiční akce: výstavba kanalizačního sběrače do ČOV v Českých Budějovicích. V posledních letech vzrostl v Hůrách počet novostaveb rodinných domků a toto rozšiřování obce bude pokračovat i do budoucna.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.hury.cz/, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA