Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Strážkovice

Obec Strážkovice se nachází v okrese České Budějovice, kraj Jihočeský. Ke dni 3. 7. 2006 zde žilo 371 obyvatel.

Historie
Obec vznikla někdy kolem roku 1391. Historie obce je téměř spjata s historií Doudleb. Svou výškou a výhledem sloužila jako stráž cesty na hrad Důdleby, který ležel na skalnatém ostrohu nad soutokem Malše a Stropničky. Od toho je odvozen i název obce - obec Strážkovice.

Obec leží v polovině cesty mezi městy Trhové Sviny - Č. Budějovice. Ze tří stran je obklopena lesy. Vznikla jako křižovatka obchodních cest. Nejvyšší bod obce a celého okolí je Strážkovická hora, 557 m vysoká. Odtud je krásný výhled na celé okolí. Na západní straně se tyčí Kleť (1 084 m), na jihu se rozprostírají Slepičí hory s nejvyšší horou Kohout (869 m) a Novohradské Hory. Východně od obce, asi 1 km, leží rodiště Jana Žižky - Trocnov.

Současnost
V katastru obce na řece Stropničce se nachází rekreační oblast "Želízkův mlýn".

K obci Strážkovice patří dvě osady, Lomec a Řevňovice. Celkový počet obyvatel je 340. Nárůst obyvatel by v budoucnu měla přinést nová zástavba nejméně dvaceti rodinných domů. V současné době se připravuje stavba vodovodu.

Ve Strážkovicích jsou dva penziony, dvě prodejny potravin, výčep piva, kulturní dům s pohostinstvím. Již 16 let se zde koná Setkání "helikonkářů", kteří se sjíždějí z celé ČR i Rakouska.

Části obce:
Strážkovice
Lomec
Řevňovice

Pamětihodnosti

Pomník Simona Lindy, u silnice do Nových Svin

Kovárna na návsi

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.sdruzeniruze.cz/strazkovice.asp, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA