Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Heřmaneč

Obec Heřmaneč se nachází v okrese Jindřichův Hradec, kraj Jihočeský. Obec 12,5 km severozápadně od Dačic. Nejbližší železniční zastávka Dačice.

Nadmořská výška 609 m. Pošta Strmilov, zdravotní a matriční obvod Studená, českobratrská farnost Velká Lhota, římskokatolická farnost Olšany, spravována ve Studené. Malá obec s českým obyvatelstvem.

V roce 1850 měla 250 obyvatel. Katastr obce měl v r. 1900 výměru 509 ha. Součástí je samota Vlkův mlýn. V současné době má 40 domů a 96 obyvatel.

Historie
První písemná zmínka o obci pochází z roku 1243. V roce 1350 zde měli spolek vladykové z Heřmanče, na konci 14. stol. náležela větší část obce pánům z Hradce. Jindřich z Hradce je roku 1392 daruje se vším příslušenstvím katolickému špitálu ve Slavonicích.

V roce 1638 náležela k Dačickému panství (Markvarec). V roce 1775 zde bylo 17 usedlostí, v r. 1840 217 obyvatel ve 32 domácnostech, na konci 19. století je zde 238 obyvatel české národnosti, z nich 104 evangelíků a 90 katolíků.

Od obce Olšany se osamostatnila v r.1867, v polovině 20. stol. k ní připadly osady Maršov, Olšany a Velký Jeníkov. Od r. 2003 spadá pod pověřený Městský úřad v Dačicích.

Čerpáno z oficiálních stránek mikroregionu Dačicko, www.m-dacicko.cz, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA