Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Chroboly

Obec Chroboly se nachází v okrese Prachatice, kraj Jihočeský.

Kousek za Chroboly v mírném kopci je poutní kaple P. Marie Lurdské z r. 1902. V roce 2003 zpustlá. Před kaplí je studánka s léčivou vodou.

První písemná zmínka o obci je z roku 1317.

Pamětihodnosti

Kostel Panny Marie

Kaplička směrem na Záhoří

Socha svatého Jana Nepomuckého

Keplův vodní mlýn

Poutní kaple Panny Marie Lurdské
Poutní kaple P. Marie Lurdské pochází z r. 1902. Před kaplí je studánka s léčivou vodou. V minulosti tu došlo zřejmě ke zjevení Panny Marie k očištění od negací.

Turistika


Blanice
Jednotlivé části horního toku Blanice zpřístupňují trasy červené (Volary - Zbytiny - Lhenice), zelené (Volary - Arnoštov - Prachatice) nebo modré turistické značky (Volary - Křišťanovice - Chroboly). V úseku mezi Záblatím a Husincem vede okolo řeky trasa žluté turistické značky.

Bělečský potok
Drobný vodní tok pramení nedaleko obce Chroboly ve výšce 755 m nad mořem. Ústí zprava do Blanice nedaleko Husince ve výšce 465 m nad mořem. Délka toku je 11,5 km, plocha povodí 33 km čtverečních. Bývá zván také Bělečský potok.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA