Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Mičovice

Rozkládá se v pohorském terénu. Podhorský a místy i horský charakter obce ji předurčují pro turistické využití.

Zajímavosti
Ve Frantolech je postaven barokní kostel sv. Filipa a Jakuba ze 14. století. V Mičovicích na návsi je postavena návěstní kaple Panny Marie z roku 1886.

Památky


Nejvýznamnější památkou na území obce je barokní kostel sv, Filipa a Jakuba ze 14. století ve Frantolech, který byl po požáru v roce 1754 v roce 1756 přestavěn do současné podoby.

Dále je ve Frantolech výklenková kaplička na mostě přes Zlatý potok, před domem č. p. 23 je technická památka starý kamenný můstek.

Pod kostelem u cesty je stará památná lípa.

V Mičovicích je na návsi postavena kaple Panny Marie z roku 1886, u budovy obecního úřadu je výklenková kaplička, kde byla v minulosti umístěna soška sv. Jana Nepomuckého. U silnice do Jámy je další výklenková kaplička z novodobým obrazem Panny Marie.

V Jámě na návsi je pod lípou kaplička zasvěcená sv. Jakubovi a pomník občanům obce padlým v první světové válce. U výjezdu z Jámy do Mičovic jsou opravená boží muka s výklenkovými obrázky.

V Ratiborově Lhotě je u silnice směrem na Třebanice výklenková kaplička a na potoce Melhutka asi 750 m východně od osady je starý kamenný můstek.

V Klenovicích je na návsi stará památná lípa, na rozcestí před vesnicí boží muka. Klenovice jsou pravidelná horská vesnice návesního typu s domem se selskobarokním štítem a pěkně opravenými fasádami domů č. p. 1 a 3.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.micovice.cz, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA