Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Nová Pec

Obec Nová Pec se nachází v okrese Prachatice, kraj Jihočeský. První písemná zmínka o obci je z roku 1720. Obec Nová Pec leží na státní hranici s Rakouskem a Bavorskem na konci vodácké sjízdnosti horní části Vltavy.

Téměř celé uzemí obce je součástí Národního parku Šumava. V okolí se nachází mnoho historických i přírodních zajímavostí. Proto je tato oblast velice turisticky využívaná. Všem svým návštěvníkům nabízí celou řadu možností aktivního využití volného času, v létě rybaření, pěší výlety, cykloturistiku, v zimě výlety na běžkách po dobře upravovaných lyžařských stopách.

Historie
V roce 1653 jsou registrováni dva usedlíci. V Tereziánském katastru je pak v roce 1757 uvedeno již 27 stavení. Na počátku 20. století měla Nová Pec téměř 500 obyvatel. Veškeré obyvatelstvo Nové Pece bylo římsko-katolického vyznání.

Do konce 16. století byly na území Nové Pece lesy, v mnoha místech až pralesy. Lesy okolo obce byly převážně ve vlastnictví knížete Schwarzenberga. Lesy spravovala lesní správa Plešný, Jelení vrchy a Želnava. Dřevo se expedovalo po Schwarzenberském plavebním kanále. Zruční obyvatelé vyráběli mnoho užitečných předmětů. Nepostradatelné dřevěné uhlí si vyráběli kováři sami, za rok se zpravidla založili i tři milíře.

V obci bylo mnoho spolků, dvě dechové kapely, cyklistický, pěvecký a sportovní spolek a Svaz venkovské mládeže, nebyla zde nouze ani o krámy a obchody.

Pamětihodnosti

Pomník Adalberta Stiftera, obelisk u Plešného jezera

Železniční stanice

Zajímavosti
Pozoruhodnou zajímavostí a historickou technickou památkou je Schwarzenberský plavební kanál. Jedná se o unikátní dílo evropského významu, propojující povodí Vltavy a Dunaje.

Pod vrcholem Plechého, nejvyšší hory Šumavy na české straně, se rozlévá Plešné jezero. Více informací se dozvíte v sekci památky a výlety.

Čerpáno z oficiálních stránek obce www.jcservis.cz, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA