Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Milejovice

Obec Milejovice se nachází v okrese Strakonice, kraj Jihočeský.

O obci Milejovice (dříve Milivice) je už první písemná zmínka z roku 1365. Obec se nachází v 530 metrech nad mořem. Ke dni 3. 7. 2006 bylo evidováno 62 obyvatel.

Obec Milejovice se nalézá v jižních Čechách. Deset kilometrů od města Strakonice a zhruba čtyři a půl kilometru od městečka Volyně. Po silnicích, které vedou z Milejovic, se dá dostat do sousedních vesnic a to do Kuřiman, Hoštic u Volyně a Přechovic.

Na návsi je rybník a autobusová zastávka. Z návsi po silnici do Kuřiman se dostaneme ke zdejší kapličce. Vedle ní se nachází hřiště s ohništěm. Zde je také bývalá prodejna přestavěna na hospodu a obecní úřad. Pouť se zde slaví jedenáctou neděli od Velikonoc. Mše se koná v kostele u Dobré Vody.

Do Milejovic jezdí každý všední den autobus. Zastávka se nachází na návsi naproti rybníku. Linka vede ze Strakonic do Střítež a zpět. Autobus jede přes Volyni.

Památky


Kostel u Dobré Vody
Nachází se na vrchu Vráž. Jedná se o soubor 14 barokních kapliček kolem centrální stavby z roku 1800 a s kapličku nad studánkou.

Kaple u studánky

Mariánská kaple

Křížová cesta

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.strakonice.net, na kterých najdete další informace.



 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA