Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Předmíř

Obec Předmíř se nachází v okrese Strakonice, kraj Jihočeský.

Ke dni 3. 7. 2006 zde žilo 316 obyvatel.

Katastrální výměra: 1 079 ha, nadmořská výška 491m

Části obce: Metly, Předmíř, Řiště, Zámožní.

Obec Předmíř a její osady Metly, Řiště a Zámlyní se nachází v severní části kraje Jihočeského. Hranice katastru Metelského a Zámlynského jsou zároveň hranicemi krajů Plzeňského a Středočeského. Území se rozkládá v malebném prostředí blatenské pahorkatiny s množstvím rybníků.

Současnost
Obec je členem dobrovolného Svazku obcí Blatenska (SOB) a Svazku měst a obcí okresu Strakonice (SMOOS). SMOOS vznikl za účelem privatizace ČSAD Strakonice, a v současné době je majitelem 50 % akcií nově vzniklé a. s. ČSAD Sttrans.

Významnou událostí byla povodeň v r. 2002, kdy byla velká část obce zničena přívalovou vlnou z protrženého metelského rybníka (54 ha), a část obce – Metly se stala symbolem celých povodní.

Historie
První písemná zmínka o obci je z roku 1318. Původně samostatné obce byly sloučeny v r. 1972, v r. 1974 připojena obec Březí, která se k 1. 1. 1993 osamostatnila.

První zmínky jsou o obci Zámlyní z r. 1228, kdy tuto držel klášter sv.Jiří na hradě pražském. Ostatní obce příslušely k panství Lnářskému a jsou zmiňovány na počátku 14. století.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.volny.cz/ou.predmir, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA