Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Skočice

Obec Skočice se nachází v okrese Strakonice, kraj Jihočeský.

Ke dni 3. 7. 2006 zde žilo 200 obyvatel.

První písemná zmínka o obci je z roku 1399.

Pamětihodnost

Kostel Navštívení Panny Marie
Oblast jižních Čech je na poutní místa velmi bohatá. Jedno z nich najdeme i v nevelké vsi Skočice, položené v hezké krajině na rozhraní U zrodu zdejšího poutního kostela stála zbožná hraběnka Polyxena Ludmila ze Šternberka, majitelka zdejšího zámečku. Ta získala v roce 1662 obraz Panny Marie Pomocnice a umístila jej na čestném místě svého domu.

Skočický zámek o deset let později lehl při požáru popelem. Obraz však nebyl ohněm poškozen, čímž si získal pověst zázračné ikony. Polyxena pak dala v blízkosti hřbitova na místě starší kaple vystavět poutní kostel Navštívení Panny Marie, kam zázračný obraz umístila.

Ranně barokní svatyně z let 1677 - 1678 byla později rozšířena o přístavbu ochozu. Je to centrální osmiboká stavba sklenutá klášterní klenbou, s pravoúhlou zákristií na severní straně.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH LEVNĚ

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA