Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Nemyšl

Obec Nemyšl leží 12 km severně od města Tábor na okraji Budějovického kraje mezi Pacovskou a Jistebnickou pahorkatinou. Na území obce Nemyšl leží osm osad ( Dědice, Dědičky, Hoštice, Nemyšl, Prudice, Úlehle, Úraz a Záhoříčko), v nichž v současné době  žije 280 obyvatel.

Historie
O starobylosti této vsi svědčí, že již ve 14. století zde bylo vladycké sídlo. První písemná zpráva o vsi pochází z roku 1318, kdy jakýsi Řím z Dědic byl Vilémem z Vožice volán k zemskému soudu, protože mu se svým společníkem způsobil nějakou škodu.

Památky

Zámek Nemyšl
Severně od Chotovin na Táborsku leží v kraji zvaném Česká Sibiř obec Nemyšl s pěkným zámkem. Železniční zastávka v Sudoměřicích u Tábora je vzdálená zhruba 3 kilometry. Na místě dnešního zámku stála původně gotická tvrz postavená asi ve 14. století. V průběhu staletí se tu vystřídala řada majitelů (např. pánové z Radejšína nebo z Talmberka). Mikuláš Franchimont z Frankenfeldu, který Nemyšl získal v roce 1662, přistoupil k přestavbě tvrze na barokní zámek. V roce 1822 byl zámek Janem Václavem Kazimírem Deymem, jehož potomci zde sídlili do druhé světové války, upraven v empírovém duchu.

Výklenková kaplička se zvoničkou

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.nemysl.webpark.cz, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA