Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Přibyslavice

Obec Přibyslavice leží v nadmořské výšce 497 m, první písemná zmínka je z roku 1175. Název obce je odvozen od osobního jména Přibyslav. V Přibyslavicích je 133 čísel popisných, z nichž některé jsou využívány k rekreaci. V současnosti mají Přibyslavice 380 trvale přihlášených obyvatel.

V údolí Přibyslavického potoka se rozkládá chatová oblast. Od roku 1960 patří k obci Přibyslavice tři kilometry vzdálený Radoškov ležící v nadmořské výšce 453 m, s první písemnou zmínkou z roku 1255. Radoškov má 59 čísel popisných a v současné době zde žije 62 obyvatel. Z toho je zřejmé, že Radoškov je využíván převážně k rekreaci.

Současně s Radoškovem byly k obci přiřazeny samoty Rýglovský Mlýn, Spálený Mlýn, Borkovcova pila. Do k.ú. Přibyslavice patří motorest 9 křížů a čerpací stanice Benzina na dálnici D1 směr Praha. Polovina katastru leží v Přírodním parku Údolí Bílého potoka. Přibyslavice mají výhodné autobusové spojení do Brna a Velké Bíteše. Integrovaný dopravní systém zajišťuje dostatečné autobusové spojení do části Radoškov.

V Přibyslavicích je vybudovaný obecní vodovod a plynovod a z velké části jsou opraveny místní komunikace.

Čerpáno z oficiálních stránek regionu obce http://www.nasemorava.cz/obcedetail.asp?id=632, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA