Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kanice

Obec Kanice  leží 10 km sv. od Brna mezi krásnými lesy v okrese Brno-venkov (Jihomoravský kraj). Část katastr. území zasahuje do CHKO Moravský kras. Obec je samostatný územní a právní celek, výkon některých pravomocí je delegován do pověřené obce Šlapanice.

Historie
Nejstarší zmínka o obci pochází z roku 1365, kdy patřila k tvrzi  Ronov, která se nachází u silnice Adamov - Útěchov. V 16. století přešla obec pod panství Pozořice. V polovině 18. století byly Kanice spojeny v jednu správní obec s Řícmanicemi, užívající společnou kruhovou pečeť. V roce 1779 si Kanice pořídily svou vlastní pečeť. V současnosti mají přidělen znak i prapor s motivy znázorňujícími těžbu vápence a siluetou vzhůru letícího  káněte.

Od roku 1992 rozvíjí obec partnerství s dolnorakouskou obcí Spillern.

Za účelem řešení problémů v oblast likvidace odpadních vod, dopravy a dalších záležitostí stala se obec členem svazku obcí  Vodovody a kanalizace BÍLOVICKO (v roce 1998) a ČASNÝŘ (v roce 2001).

Z organizací v obci činných jmenujme především Jednotku dobrovolných hasičů, TJ Sokol, Klub důchodců.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.obeckanice.eud.cz/index.php?idh=2&idv=2, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA