Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Nová Ves

Území patří k nejstarším kulturním oblastem, dávnověké osídlení je doloženo nálezy z doby paleolitu, neolitu, z doby železné i bronzové. První písemná zpráva o založení obce Nová Ves pochází z roku 1547. Katastrální zemí má rozlohu 11,55km2. Obec má 725 obyvatel a je zemědělského charakteru. Leží v nadmořské výšce 280 m na vyvýšenině mezi řekami Jihlava a Oslava na rozhraní Jihomoravského kraje a kraje Vysočina.

Povodí řeky Oslavy je přírodním parkem prameniště pitné vody zvané Beran a Svatá voda, kvalita vody je pravidelně sledována a je na velmi dobré úrovni. Pramen Svaté vody má dle pověstí snad i léčivé účinky. Obcí prochází Energetická cyklotrasa z Ivančic, Oslavan směrem na Biskoupky, Senorady a dál do kraje Vysočina.

Na návsi blízko opraveného obecního úřadu stojí památník obětem obou světových válek.

V parku přímo proti Školnímu sportovnímu areálu stojí barokní socha sv. Jana Nepomuckého od novoveského kameníka Mayera.

Největším podnikem v obci je Pooslaví družstvo Nová Ves, které hospodaří na pozemcích nejen naší obce, ale i dalších obcí. Družstvo vlastní mimo jiné i vlastní porážku prasat a v lednu letošního roku uvedlo do provozu jeden z nejmodernějších kravínů v ČR, kde je volně ustájeno na 340 dojnic. V areálu zemědělského družstva má také sídlo firma MKZ, jež se zabývá výrobou nástaveb nákladních a dodávkových automobilů a firma Baumann. V obci pak působí i několik dalších podnikatelských subjektů jako Kovoúpravna, Energo 1, pneuservis, autodoprava a další.

Občanská vybavenost je v obci kompletní tzn. základní škola s družinou, mateřskou školou se školní kuchyní a vývařovnou pro důchodce. V obci máme velmi dobře zavedenou knihovnu. V celém kraji je známé pohostinství U Slavíků s vyhlášenou kuchyní, kulturní místností a letní zahrádkou. Máme potravinářské obchody, obchod s drogistickým zbožím a elektro. V minulých letech byl zřízen vodovod a kanalizace, vyasfaltovány všechny komunikace po celé obci, zbudovány dlážděné chodníky. Obec je plně plynofikovaná a je zde rozveden i telefon.

V současné době probíhá dokončování rozsáhlé investiční akce Školního sportovního areálu v hodnotě díla více než dvaceti milionů korun, kde je již v provozu víceúčelová teleskopická krytá hala na míčové sporty, plavecký bazén se zázemím, sport-bar, masérna, kabiny pro oddíl kopané TJ Sokol a dvě tělocvičny. V areálu bude též posilovna, solárium a sauna s ochlazovacím bazénkem.

Dopravní obslužnost je celkem na dobré úrovni, zajišťována autobusovou dopravou jak firmami ČSAD, tak soukromým dopravcem z naší obce.

Sportovní areál
Areál se nachází přímo u státní silnice, vedle obecního úřadu. V provozu je od roku 2004, v současné době je možné navštívit:
•    Víceúčelová sportovní hala pro míčové sporty  s povrchem umělá tráva
•    Krytý bazén s celoročním provozem a teplotou vody 27-28°C
•    Sport-bar
•    Tělocvična s plovoucí podlahou a speciálním sportovním povrchem
•    Masáže
•    Pedikúra

Dále se plánuje zprovoznění sauny s ochlazovacím bazénkem, posilovny a solária.

Příroda a okolí
Nová Ves leží na vyvýšenině mezi řekami Jihlava a Oslava na rozhranní Jihomoravského kraje a kraje Vysočina. Povodí obou zmíněných řek je lemováno loukami a mnohými chatovými a rekreačními oblastmi.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.nova-ves.euweb.cz/index.htm, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA