Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Nové Bránice

Obec byla založena po bratrovražedné bitvě Čechů s Moravany u Loděnic na Pohořelicku dne 10. prosince 1185. Od založení do r. 1276 patřila osada klášteru Rosa Coeli (Růže nebeská) v Dolních Kounicích. Toho roku byly Bránice darovány příznivkyni kounického kláštera paní Mačce. Po její smrti r. 1306 si obec přisvojil klášter v Želivi se všemi náležitostmi. V r. 1594 byly Německé Bránice prodány pražskému klášteru na Strahově. Za 46000 zlatých byl statek Německé Bránice prodán r.1808 Josefu hraběti z Dietrichštejna.

Po jeho smrti r. 1858 vymřel tento rod po meči. Došlo k dělení majetku mezi jeho čtyři dcery. Nejstarší Terezie, provdaná za hraběte z Herberštejna, získala mimo jiné i Bránice. Od r. 1895 byl majitelem její syn Jan Josef hrabě z Herberštejna.

Znak obce - v modrém štítě vztyčená stříbrná radlice provázena dvěma zlatými liliemi, pod ní dolů obrácené zkřížené stříbrné vinařské nože. Nové Bránice jsou obcí s rozvíjející se produkcí vína. Svou polohou náleží do brněnské vinařské oblasti - Kounicka s typickými štěrkovými půdami, tradičně využívanými především pro produkci modrých odrůd jako Frankovka, Zweigeltrebe a André.

Přírodní podmínky jsou vhodné i pro intenzivní zemědělskou zelinářskou produkci, především v údolní nivě řeky Jihlavy.

V obci je dvoutřídní základní škola - v jedné budově s mateřskou školou, sokolovna.

Významné firmy:
Forman a Forman - pěstování a výroba vína, Trpělka, Oulehla - pěstování a výroba vína, Zoufalý - pěstování okurek, Horálek - výroba bramborových lupínků, Interia - výroba sádrových soch.

V obci je prodejna smíšeného zboží - Štolfová R., hostinec - U Formana.

Čerpáno z oficiálních stránek mikroregionu obce http://mr.ivancice.cz/view.php?cisloclanku=2007010003, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA