Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ostopovice

Naše obec Ostopovice leží těsně za jihozápadní hranicí města Brna, s nímž je spojena integrovaným dopravním systémem. Většina úřadů a institucí, které naši občané potřebují, je právě v Brně.

Obec se na jedné straně otevírá k městu Brnu, na druhé straně je lemována nevysokými kopci, na jejichž svazích leží úrodná pole vhodná pro pěstování různých zemědělských a zahrádkářských plodin a dokonce i vinné révy. Dnes je tu velký počet zahrádek a také chat, jak místních, tak především brněnských občanů. Malebné okolí obce láká také k vycházkám, které si mnozí protáhnou až do trochu vzdálenějších střelických lesů a oblasti přírodního parku Bobrava.

Velká část ekonomicky aktivních obyvatel dojíždí za prací do Brna i jiných obcí v okolí, avšak také v Ostopovicích působí řada živnostníků a soukromých podnikatelů, takže i zde se najde nemálo pracovních příležitostí.

Jakýsi střed obce tvoří náměstí U Kaple, kde se nachází nejen kaple, jak vyplývá z názvu, ale také obecní úřad. V obci je základní a mateřská škola, působí zde pobočka ZUŠ Střelice, najdeme zde poštu i knihovnu. Sportovní život se soustřeďuje v místní sokolovně.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.ostopovice.cz/aktuality.php?mn=aktuality, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

TERMÁLNÍ OSTROV ISCHIA 2017

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8, 10, 12, 15-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 5.790 Kč.

 

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska

Pojeďte s CK TILIA na velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně
Sleva 1000 Kč pro rezervace do 31. 10. 2017

ZÁJEZDY ONLINE 2017

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA