Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ostopovice

Naše obec Ostopovice leží těsně za jihozápadní hranicí města Brna, s nímž je spojena integrovaným dopravním systémem. Většina úřadů a institucí, které naši občané potřebují, je právě v Brně.

Obec se na jedné straně otevírá k městu Brnu, na druhé straně je lemována nevysokými kopci, na jejichž svazích leží úrodná pole vhodná pro pěstování různých zemědělských a zahrádkářských plodin a dokonce i vinné révy. Dnes je tu velký počet zahrádek a také chat, jak místních, tak především brněnských občanů. Malebné okolí obce láká také k vycházkám, které si mnozí protáhnou až do trochu vzdálenějších střelických lesů a oblasti přírodního parku Bobrava.

Velká část ekonomicky aktivních obyvatel dojíždí za prací do Brna i jiných obcí v okolí, avšak také v Ostopovicích působí řada živnostníků a soukromých podnikatelů, takže i zde se najde nemálo pracovních příležitostí.

Jakýsi střed obce tvoří náměstí U Kaple, kde se nachází nejen kaple, jak vyplývá z názvu, ale také obecní úřad. V obci je základní a mateřská škola, působí zde pobočka ZUŠ Střelice, najdeme zde poštu i knihovnu. Sportovní život se soustřeďuje v místní sokolovně.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.ostopovice.cz/aktuality.php?mn=aktuality, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA