Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Popůvky

Obec Popůvky se rozkládá západně od Brna pod lesy Bobravské vrchoviny. Rozloha katastru obce je 7,5 km2, z toho 4,3 km2 lesů. V 214 domech žije 690 obyvatel, v severní i jižní části se nacházejí rozsáhlé chatové oblasti - 410 objektů. Starší částí obce protéká Popůvský potok. Augšperský potok napájí dva rybníky s celkovou rozlohou 14 ha.

Středem obce vede trasa dálnice D1, což má negativní vliv na životní prostředí (hlučnost, znečišťování podzemních vod). Dostupnost obce je výjezdem z dálnice na 182. nebo 190. km, nebo ze silnice č. 602, z Brna městskou hromadnou dopravou, autobusy č. 401 a č. 402. V obci je rovněž zastávka autobusových spojů z Brna, Velké Bíteše a Rosic. První písemné zprávy o obci jsou z roku 1349. Byla ve vlastnictví robné šlechty. Rod vladyků z Popůvek měl i svůj znak. Později se obec stala součástí panství rosického a posléze samostatného statku Troubsko. Vrchnosti patříval v obci panský dvůr, lesy, pole, rybníky.

Významným popůveckým rodákem je Wilhelm Puttik, lesní inženýr a speleolog, (1856 - 1929), který se proslavil ve Slovinsku svými výzkumy krasových jevů, zvláště podzemních toků řek. Pamětní deska tohoto badatele byla r. 1999 odhalena na škole v Popůvkách.

Dnešní Popůvky mohou návštěvníkům nabídnout rekreační zázemí rozsáhlých lesů, kde je rovněž umístěn areál Masarykova okruhu na styku katastrů Popůvek, Ostrovačic a Brna -Žebětína. Návštěvníci obce se mohou v letních měsících osvěžit koupelí v rybnících. K dispozici jsou pro ně také prostory hřiště TJ Sokol.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.popuvky.cz/index.html, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA