Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Hrušky

Obec Hrušky leží na soutoku potoků Rakovce a Litavy, téměř na hranici Dolnomoravského úvalu a severně ležící Drahanské vysočiny, jihozápadně od Slavkova, 199 m nad mořem. Obec má katastr o výměře 541 ha a má přibližně 750 obyvatel.

Od roku 1921 je elektrifikována, v roce 1975 byla zbudována kanalizace a po napojení na okresní vodovod povoleny vodovodní přípojky do domů. O dva roky později byla zřízena čistička odpadních vod jako první na okrese. Plynofikace byla započata v roce 1992 a ukončena v roce 1994. V obecním majetku jsou dva rybníky zřízené v roce 1927, které jsou v současnosti využívané Moravským rybářským svazem.

Hrušky leží 5 km od známého památníku padlých v Bitvě tří císařů - Mohyla míru. Nedaleko obce jsou dostupné zámky Slavkov u Brna a Bučovice.

Hrušky mají výbornou dopravní dostupnost. Obcí projíždí autobusové linky IDS JMK, které přímo navazují na vlakové spoje v sousedních Křenovicích. Vzdálenost k dálnici D1 je pouhých 6 km.

V katastru obce Hrušky jsou dva rybníky, každý o rozloze 0,5 ha. Tato vodní plocha je v rybářském řádu začleněna do revíru Rakovec 1. V roce 1978 je tehdejší MNV dal do bezplatného užívání MO MRS (místní organizace Moravského rybářského svazu) ve Slavkově u Brna. V roce 1999 byly oba rybníky vypuštěny a odbahněny, a na jaře roku 2000 opět napuštěny. Současně s jejich opětovným zarybněním (v červnu) kaprem, amurem a rychlenou štikou byla uzavřena nová smlouva o pronájmu mezi obcí Hrušky a MO MRS Slavkov u Brna s ročním poplatkem 2 000 Kč na dobu 15 let.

Jedním z bodů smlouvy je udržování pořádku, sečení trávy, prořezávání stromů a keřů na březích rybníků členy MO. V tomto roce byla rybářským řádem ustavena zvýšená míra uloveného kapra na 45 cm a štiky na 60 cm. V roce 2002 byl na břehu dolního rybníku postaven nový sklad rybářských potřeb. Od roku 2003 se zde konají rybářské závody pro dospělé a nepravidelně i pro děti. Kdysi v těchto vodách žili i raci. Po odebrání vzorků vody a dna dr. Holzerem u Olomouce a na základě kladných výsledků, sem byli v roce 2003 vráceni. V dalších letech byli s potěšením zjištěni v dobré kondici. Pozn. Rybářské závody pro dospělé se konají 9. 6. 2007 a pro děti 10. 6. 2007.

Hrušky leží 5km od známého památníku padlých v Bitvě tří císařů - Mohyla míru. Nedaleko obce jsou dostupné zámky Slavkov u Brna a Bučovice.

Hrušky mají výbornou dopravní dostupnost. Obcí projíždí autobusové linky IDS JMK, které přímo navazují na vlakové spoje v sousedních Křenovicích. Vzdálenost k dálnici D1 je pohých 6 km.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.obec-hrusky.cz/, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA