Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Moravské Málkovice

Obec Moravské Málkovce leží 11 km východně od okresního města Vyškova v malebném údolíčku po obou březích Lysého potoka vlévajícího se na sever u Ivanovic do řeky Hané. V nadmořské výšce 290 m na katastru o rozloze kolem 340 ha žije v současnosti 560 obyvatel.

Nejstarší zprávy týkající se obce jsou nejasné vzhledem k tomu, že nedaleko se nachází obec Bohaté Málkovice a není doloženo, kterých Málkovic se týkají zprávy o biskupském panu Hodislavu z Málkovic roku 1307. První písemné zprávy z roku 1173 či o Unkovi z Málkovic v roce 1337. V 15. století ves patřila k hradu Orlov, po jeho zániku tu byla vystavena tvrz. V roce 1578 Petr Pražma z Bílkova vložil ves Málkovice a ves Orlovice Jindřichu Pšovlckému z Mukoděl. Pozemkové knihy jsou vedeny od roku 1807.

Základní škola byla zřízena v roce 1884 nejdříve jako jednotřídní, dvoutřídní. V současné době se zde vyučuje 1. - 4. ročník.

Z nejvýznačnějších památek je zvonička na návsi z počátku 19. století a Dělnický dům vybudovaný v letech 1930 - 1931.

V roce 1950 bylo za obcí zbudováno koupaliště s hřištěm. Zde postupně vznikl celý sportovní areál s nově zrekonstruovaným koupalištěm, fotbalovým a volejbalovým hřištěm, tenisovým kurtem, kioskem na občerstvení a potřebným sociálním zázemím. V nových kabinách fotbalového oddílu byla vybudována ubytovna pro téměř 30 zájemců. V areálu se nachází retenční nádrž využívána rybáři a myslivci pro jejich činnost a sportovní střelnice místního mysliveckého sdružení. V současné době je v rámci dalšího zlepšování životního prostředí budován v katastru obce další rybník. Obec je napojena na síť cyklotras.

V obci se nachází prodejna potravin, dvě pohostinství, kadeřnictví a firmy např. Stavební společnost, Elektromontáže Doležel, Autodoprava a zemní práce Kužílek.

Celá vesnice působí velmi malebně a upraveně, je zajímavým místem se zachovalou přírodou uprostřed lesů s čistým a kvalitním ovzduším. Kulturní i sportovní aktivity a zejména v letním období využívaný sportovní areál poskytuje záruku příjemně stráveného volného času.

Sportovní areál
Pohostinství na koupališti:
Otevírací doba 10:00 - 22:00
Možnost stravování včetně rychlého občerstvení

Koupaliště:
Padesáti metrový bazén včetně brouzdaliště. Skokanský můstek, dětský tobogan, vodní atrakce.
Provozní doba 9:00–19:00 hodin
Vstupné: děti 10 Kč, dospělí 25 Kč, doprovod – dívání 5 Kč, studující 20 Kč
Vstupné po 17:00 hodině: děti 7 Kč, dospělí 15 Kč, doprovod – dívání 3 Kč, studující 10 Kč.

Ubytovna:
Možnost ubytování 29 lůžek
Poplatky za ubytování: Dospělá osoba 1 noc 150 Kč, děti do 15let 1 noc 80 Kč, dospělá osoba samostatně ubytovaná na pokoji 1 noc 200 Kč.

Složení sportovního areálu:
Rybník na sportovní rybolov, parkoviště pro 150 vozidel, bazén, pohostinství, tenisový a volejbalový kurt, hřiště na kopanou, myslivecká sportovní střelnice na asfaltové holuby, ubytovna propojena s klubovnou.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.moravskemalkovice.cz/, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA