Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Hranice

Město Hranice se nachází v nejsevernější části ašského výběžku. Vyjedete-li z Aše a správně odbočíte na Hranice, jste  po deseti kilometrech v cíli. Lze také říci na konečné. Silnice obkrouží Hranice a zase se vrací zpět do Aše. Městečko leží v zalesněné krajině v nadmořské výšce okolo 600 m n. m. Ze tří stran je obklopeno státní hranicí  se Spolkovou republikou Německo. Hustou zástavbu centra střídají roztroušená stavení v polích a samoty na krajích lesů.

Turistika
Přírodní potenciál okolí města Hranice nabízí velmi vhodné podmínky pro turistiku, cykloturistiku, běhání na lyžích a podobné aktivity. Region disponuje množstvím cyklotras, které vedou jak na území ČR, tak SRN. Většina cyklostezek je v zimních měsících udržována jako běžecké trasy. Turistika v jakékoliv podobě je v těchto končinách oblíbena především pro krásu okolní přírody. Pokud si chcete odpočinout od všedního stresu, navštivte tyto končiny naší vlasti a užijte si panenské přírody, čerstvého vzduchu a hlubokých lesů.

Památky
Nejvýznamnější památkou Hranic je barokní evangelický kostel z roku 1682. Další památkou je římskokatolický kostel "Navštívení Panny Marie" ve slohu novorománském, se dvěma věžemi z roku 1894, se starším převážně klasicistním zařízením. V okrajových částech města je možné najít některé zajímavé hrázděné a roubené patrové domy z 18. a 19. století. Velkou turistickou atrakcí je zaniklá osada "Kaiserůn Hamr", která se nachází na trojmezí zemí Čech, Bavorska a Saska. Pokud se tímto směrem vydáte, čeká na vás při cestě překvapení v podobě smírčího kříže. Přímo na státních hranicích je dochovaný starý hraniční kámen z roku 1844, který tyto tři země rozděluje.

Příroda v okolí obce
Po 2. světové válce, kdy byla výrazně zpřísněna ochrana státních hranic, podléhaly některé lokality zvláštnímu režimu takzvaného hraničního pásma, a do těchto míst byl omezen vstup. Právě proto se v katastru města a v přilehlých obcích zachovaly zajímavé přírodní lokality, které v současné době lákají návštěvníky právě svou nedotčeností. Neporušenou přírodou okouzlují hlavně osady v katastru města - Studánka, Pastviny a Trojmezí.

Čerpáno z oficiálních stránek obce www.mestohranice.cz, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA