Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kosičky

Obec Kosičky se nachází 23 km západně od Hradce Králové v nadmořské výšce 224 m v úrodné, mírně zvlněné krajině, při pravém břehu řeky Bystřice.

Z dochovaných písemných památek je zřejmé, že v roce 1369 držel Kosičky Čeněk z Přestavlk, ale archeologické nálezy potvrdily, že obec existovala mnohem dříve.

V dávné minulosti se zde zakládaly rybníky, z nichž se do dnešní doby zachoval Třesický rybník o rozloze 70 ha vodní plochy.

Již v roce 1889 zde byla postavena jednopatrová budova dvoutřídní školy a v roce 1939 kulturní dům, v té době na venkově ojedinělý. Nyní zde má své sídlo Obecní úřad, Česká pošta, místní knihovna a nadále slouží pro společenský život obce. V letech 1996 - 1997 byly na budovách školy a kulturního domu provedeny rozsáhlé rekonstrukce.

Současnost
V roce 1996 byla provedena plynofikace obce, dokončena stavba vodovodu a pokračuje výstavba a modernizace rodinných domů. Autobusové linky obstarávají spojení s městy Hradec Králové, Nový Bydžov, Chlumec nad Cidlinou a Nechanice. Občanům a chalupářům slouží v obci prodejna potravin, pohostinství a v létě vodní plochy na koupání, rekreaci a rybaření.

Na společenském a sportovním životy v obci se podílejí TJ Spartak, místní hasiči, Myslivecké sdružení "Čírka" a Český svaz chovatelů. Na katastru obce hospodaří Agropodnik Humburky, a. s., který zde má středisko rostlinné a živočišné výroby, mechanizace, nákladní dopravy a těžby písku. V současné době žije v obci 352 obyvatel v 122 domech.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.kosicky.cz/, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA