Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Milovice u Hořic

Milovice se nacházejí na silnici I.35 mezi Hradcem Králové a Jičínem ve Východočekém kraji. Nadmořská výška 271 m. Obec má 290 obyvatel.

Historie
Archeologické nálezy z katastru obce Milovice u Hořic prokázaly osídlení zdejší krajiny již v mladší době kamenné, člověkem - zemědělcem před 6000 lety. První písemná historická zpráva o obci je patrně z roku 1197 a to v souvislosti s církevní zprávou.

Dominantou obce je farní kostel zasvěcený Petru a Pavlu. Uvádí se již v roce 1384. Původně to byla gotická stavba. V letech 1748-58 byl opraven barokně a v této podobě se zachoval do současnosti.

Nový zvon v kostele sv. Petra a Pavla v Milovicích u Hořic
Dne 25. června 2006 byl vysvěcen nový zvon Petr II., za účasti generálního vikáře hradecké diecéze Josefa Sochy.

Zvon byl vyroben z bronzu ve zvonařské dílně Tomášková – Dytrychová v Brodku u Přerova. Je výtvarně řešený a laděný do tónu H1. Výška zvonu je 1 m, šířka 0,80 m a váha je 358 kg. Na zvonu najdeme nápis „ od občanů obce - rok 2006“. Cena zvonu je 158 865 Kč.

Dne 4. října 2006 byl zvon za účasti obyvatel obce vyzvednut jeřábem na věž kostela a firmou Rostislava Bouchala z Brodku u Přerova namontován do věže kostela. Technické vybavení a elektrický pohon zvonu, včetně spínacích hodin stálo 89 845 Kč. Zvon bije v tónu H 1, každé poledne v 12 hodin.

Čerpáno z oficiálních stránek obce www.camp-milovice.cz, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA