Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Brzice

Obec Brzice se nachází v okrese Náchod, v kraji Královéhradeckém. Krajina východních Čech nabízí nepřeberné množství přírodních krás. Trávení volného času za hranicemi měst a vesnic pak návštěvníkům přináší mnoho příjemných chvil a zážitků. Cenné a civilizací méně dotčené ekosystémy živočichů a rostlin v mnoha místech vedly k jejich zvýšené ochraně a následnému prohlášení za chráněné krajinné oblasti, přírodní rezervace, ve kterých se vyskytují původní lesní porosty, vzácné druhy vodního ptactva, arboreta se vzácnými dřevinami, jinde zase teplomilné rostliny a vzácní měkkýši.

Historie
První písemná zmínka o obci Brzice je z roku 1422.

Výlety do okolí
Ve východních Čechách se dochovalo ojedinělé množství hradů, zámků i sakrálních památek. Návštěvníci mají možnost shlédnout přehlídku různých architektonických směrů a seznámit se tak s historií doby již dávno minulé. Pokud hledáte něco specifického či unikátního, naleznete to právě zde - od vojenských a technických památek přes hvězdárny až po světoznámou ZOO Dvůr Králové a její safari .

Rýzmburský altán
Rýzmburský altán je vzdálený 5 km od Brzice. Byl vystavěn roku roku 1798 vévodou Petrem Kuronským na místě bývalého gotického hradu. K výstavbě altánu posloužili i zbytky zdiva původního hradu.

Babičino údolí
Babičino údolí je vzdálené 6 km od Brzice je spjato s spisovatelkou Boženou Němcovou. V údolí vede naučná stezka.

Zřícenina Vízmburk
Zřícenina je vzdálená od Brzice 7 km. Je to zřícenina středověkého hradu, která se tyčí  na levém břehem Úpy. Hrad patřil ke starším opevněným sídlům v Čechách.

Čerpáno z oficiálních stránek obce www.vychodni-cechy.info, na kterých najdete další informace.

 

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA