Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Hynčice

Obec Hynčice leží v západní části Broumovského výběžku při řece Stěnavě, železniční trati a silnici z Meziměstí do Broumova. Je položena nízko při řece Stěnavě a proto velmi utrpěla všemi dosavadními povodněmi (břehy Stěnavy jsou nízké a teprve v posledních letech byly částečně zpevněny), hlavně ničivou povodní 18. 6. 1979 a povodněmi v červenci 1997. Okolo Hynčic najdou turisté zajímavé procházky hlubokými lesy, některé přírodní zvláštnosti (opuková stěna nad Stěnavou), bohaté příležitosti k houbaření, zejména v lesích na sever od obce, s možností dojít až na hřebeny Javořích hor, na hranici s Polskou republikou a připojit se na turistickou stezku z Meziměstí - Pomeznice na Janovičky, do Rožmitálu a Broumova.

Historie
První písemná zmínka o obci je z roku 1393.   V r. 1680 se poddaní z Hynčic účastnili povstání proti broumovskému klášteru. Po potlačení povstání bylo 8 nevolníků na broumovském náměstí popraveno. V l. 1741 - 63 částečně zasáhla Broumovsko prusko-slezská válka. Dodnes se místu v lese nad Hynčicemi říká Laudonovy valy a o bývalé kapličce (dnes zbytky zříceniny) nad Hynčicemi a Jetřichovem se vypráví, že to byla pozorovatelna generála Laudona.  Po prusko-slezské válce začalo v Hynčicích přibývat obyvatel. Do r. 1948 Hynčice patřily se klášternímu panství benediktinů, od r. 1949 se staly samostatnou obcí. Tak jako celé Broumovsko zasáhla i Hynčice průmyslová revoluce v 2. pol. 19. st. a odsun obyvatel po 2. svět. válce. V r. 1860 zde založili bratří Heinzelové z Ruprechtic přádelnu lnu a na přelomu století k ní byla přistavěna i tkalcovna. Areál je dodnes, samozřejmě po mnoha úpravách, funkční.  Další významné datum byl r. 1875, kdy Hynčicemi projel první vlak na nové trati Choceň - Broumov.

Výlety do okolí
V okolí Hynčic lze podniknout zajímavé procházky hlubokými lesy a vidět některé přírodní zvláštnosti (např. opukovou, tzv. permskou, stěnu nad Stěnavou). Hluboké lesy okolo obce nabízí bohaté příležitosti k houbaření - zejména na sever od obce, s možností dojít až na hřebeny Javořích hor, na hranici s Polskou republikou a připojit se na turistickou stezku z Meziměstí - Pomeznice na Janovičky, do Rožmitálu a Broumova.

Hynčicemi prochází značená cyklotrasa č. 4020 (okruh Stolové hory). V obci, u pstruží líhně, začíná cyklotrasa č. 4002 (Javoří hory).

Rozhledna na Ruprechtickém Špičáku
Nejvyšší cíl na hřebeni Javořích hor na státní hranici s Polskem. Rozhledna je kovová s nádherným rozhledem do okolí.

Broumovské stěny
Národní přírodní rezervace Broumovské stěny byla vyhlášena roku 1956. Přibližně 12 km dlouhý masiv lesů, pískovcových skal a skalních měst.

Přírodní rezervace Ostaš
Stolová hora Ostaš se nachází  3 km od Police nad Metují, v chráněné krajinné oblasti Broumovsko. V sousedství  naleznete Teplické skály a Adršpašské skály.

 

 

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA