Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Desná

Historie města
Město Desná leží zaklíněné v Jizerských horách. V blízkosti Desné se nachází množství velmi zajímavých turistických cílů, ale i přírodních krás. Příroda v okolí Desné je krásná v každém ročním období a nachází se zde nepřeberné množství celoročního sportovního vyžití.

Desná má mnoho zajímavého nejen v současnosti, ale i v minulosti. Historie města Desné je velmi pestrá. V roce 2001 oslavila Desná v Jizerských horách 310 let od svého založení. Lid této krajiny kupodivu přečkal nejedno válečné období přinášející s sebou zlo. Vystřídaly se doby rozmachu a úpadku, postihující obyvatelstvo i přírodu.

Čím je Desná zajímavá

1. Je zde první „Dům pečovatelské služby“ v naší republice z roku 1973.

2. V Desné vede ozubnicová trať Tanvald – Harrachov s maximálním stoupáním až 58 promile, které je největším v České republice.

3. Část území města Desná se nachází v síti Natura 2000 s cílovým druhem ochrany: tetřívek obecný (Tetrao tetrix) a sýc rousný (Aegolius funereus).

4. Na území města se nachází vodní nádrž Souš, která je zásobárnou pitné vody pro aglomeraci Jablonecka, Tanvaldska a Železnobrodska.

5. Nachází se zde Protržená přehrada na Bílé Desné, která znamenala největší katastrofu na vodních dílech ve střední Evropě.

6. Celé území města se nachází v Chráněné krajinné oblasti Jizerské hory.

7. V přehradní štole na Bílé Desné se nachází významné zimoviště netopýrů.

8. V Desné se uspořádaly některé disciplíny při I. Zimní Olympiádě s Orbitem pro děti.

9. V Desné se nachází cyklostezka Járy Cimrmana.

10. Naleznete zde Městský sportovní areál, který je nejlépe vybaveným areálem v regionu ( fotbalové hřiště s umělým povrchem třetí generace, lehkoatletický areál, čtyři víceúčelové hřiště s umělým povrchem, antukový kurt).

11. V Desné byla dne 24. 4. 2007 otevřena první veřejná nabíjecí stanice pro elektromobily a elektrické invalidní vozíky v České republice - (u Riedlovy vily).

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.mesto-desna.cz, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA