Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bystrá nad Jizerou

Podkrkonošská Obec Bystrá nad Jizerou se nachází ve výšce 468 m nad mořem, její rozloha je 562 ha.

Z bysterských kopců a strání je překrásný výhled na hřebeny Krkonoš, dále na Ještěd, Kozákov, a Strážník.

V blízkém okolí najdete mnoho turistických oblastí jako jsou Bozkovské jeskyně, Český ráj  a Krkonoše.

Zajímavost

Ale i přímo v obci se nachází jedinečná zajímavost - „bysterský dřevěný most“ věšadlového typu z roku 1922, který je kulturní památkou zapsanou v ústředním seznamu památek ČR, jediný svého druhu v Evropě, klenoucí se přes řeku Jizeru.

V obci naleznete řadu typických podkrkonoškých chalup z 19. století, mnohé z nich jsou stále obydlené místními občany, další slouží jako rekreační objekty.

V roce 1907 byla v obci postavena první hasičská zbrojnice (dnes již není sborem využívána a potřebovala by projít rekonstrukcí) a po I. světové válce postavila tělovýchovná jednota pomník padlých, u kterého se každoročně konají pietní akty.

První  zmínka o naší obci pochází z roku 1320, nejvíce obyvatel (621) žilo v naší obci během 19. století.

Současnost

V současné době má Bystrá nad Jizerou 120 obyvatel. O společenské dění v obci se starají dva aktivní spolky, Sbor dobrovolných hasičů (založen r. 1893) a Tělovýchovná jednota (založena r. 1983), které ve spolupráci s Obecním úřadem připravují kulturní akce jako jsou plesy, dětský karneval, dětský den, divadelní představení, pálení čarodějnic, fotbalové soutěže, hasičské soutěže, různé sportovní soutěže a podobně.

Zdejší občané si během 70. let 20. století postavili kulturní dům, který je nyní přirozeným centrem společenského života v obci. Dále Obecní úřad pořádá vítání občánků a návštěvy spojené s gratulacemi při oslavách kulatých narozenin místních občanů.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.bystranadjizerou.cz, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA