Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Chuchelna

Obec Chuchelna na rozloze 1 078 hektarů leží na samé hranici chráněné krajinné oblasti Český ráj pod severovýchodním svahem Kozákova na chuchelském potoce v nadmořské výšce 385 m, 2 kilometry západně od Semil.

Obec se dělí na tři části, a to: Chuchelna, Lhota, Komárov. K části Chuchelna patří i osada Slap, kde se nalézá čedičový lom. Na území Chuchelny se nachází vrch Kozákov, hora prvohorního stáří s nadmořskou výškou 744 m, s Riegrovou turistickou chatou a rozhlednou na hrcholu.

V Chuchelně žije 777 obyvatel a v částech Lhota a Komárov žije 125 obyvatel, celkem 902 obyvatel (údaj k 30 .6. 2002).

Nadřazenou správní jednotkou je okres Semily - pouhé 2 kilometry, krajské město Liberec je vzdáleno asi 40 km.

Obecní úřad jednou za čtvrt roku nákladem 360 ks vydává místní zpravodaj " Chucheláček ", který je distribuován do všech domácností Chuchelny zdarma.

O historických událostech v obci je možné se dočíst v kronikách:
- kronika obce Chuchelna
- kronika Sboru dobrovolných hasičů
- kronika Lhota-Komárov
- kronika základní školy
- kronika Sokola
- kronika klubu seniorů

V obci Chuchelna působí mnoho spolků - Sbor dobrovolných hasičů, Sokol, Český svaz žen, klub seniorů, Myslivecké sdružení.

Kulturní zázemí zabezpečuje v obci sál v sokolovně v objektu č. p. 243, zasedací místnost v budově obecního úřadu č. p. 269, prostory na místním hřišti, prostor koupaliště a dále prostor v mateřské a základní škole.

Obec vydala pohlednice Chuchelny (letní a zimní). Pohlednice je možno koupit na obecním úřadě v Chuchelně, na Kozákově, v místních prodejnách a ve vybraných prodejnách v Semilech.

Na území obce jsou vytvořeny podmínky pro provozování jak letních, tak zimních sportů. Aktivně je využíváno fotbalové hřiště, dále místní sokolovna k halovým sportům (volejbal, házená, ap.).

Pro provozování zimních sportů slouží především lyžařský vlek v areálu Kozákov, jehož délka činí asi 500 m.

Územím obce procházejí turistické a cyklistické trasy ze Semil na Kozákov, Železný Brod a Bačov. Obec Chuchelna svou rozlohou mezi Českým rájem a Krkonošemi poskytuje výhodné možnosti k zimní rekreaci (Kozákov, Krkonoše a Jizerské hory) i k rekreaci letní.

Možnosti občerstvení:
- Hostinec u Vega (Chuchelna 67)
- Chata Kozákov ( Komárov 45 )
- Pohostinství u Kodrů (Lhota 23)
- Bistro u Coufalů (Lhota 9)
- v létě kiosek u koupaliště (Chuchelna)
- v zimě občerstvení u lyžařského vleku

Možnost ubytování se nabízí u Fuksů na Komárově č. p. 14. Jsou zde i prodejny smíšeného zboží a to: Samoobsluha (Chuchelna 296) a Koloniál " Na Milíři"(Chuchelna 51).

Lyžařské středisko TJ Sokol Chuchelna se nachází na severním svahu Kozákova, těsně pod vrcholem. Má dva lyžařské vleky, 300 a 500 metrů dlouhé. Kratší slouží převážně pro potřeby tělocvičné jednoty, delší pro veřejnost . Je zde i dostatek volného terénu. Sjezdové tratě jsou pravidelně upravovány. Parkování je možné na komunikaci přímo u lyžařských vleků nebo na parkovišti na vrcholu Kozákova. U dolní stanice vleků je obslužná budova, prodej lístků a občerstvení.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.chuchelna.cz/semily/, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA