Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Dívčí Hrad

Historie
První osídlení již v mladší době kamenné. Z té doby se zachoval na katastru obce kamenomlat.

První písemné zmínky o Dívčím Hradu jsou z roku 1267, kde je uváděn hrad Deuziz (Děvice), který byl v pozdějších letech přejmenován na Maidelberg a nyní jej známe jako Dívčí Hrad. Dále se uvádí, že hrad byl ve 13. století jako Osoblaha a okolí v majetku Olomouckého kostela. Pak byl hrad prodán do soukromého vlastnictví a za česko-uherských válek roku 1474 dobyt Matyášem Korvínem a vypleněn. V této době byl taktéž pokořen Krnov se Cvilínem, Albrechtice a Bruntál.

V letech 1534 až 1537 vlastnil hrad Jiří z Vrbna, který měl syna Štěpána a čtyři dcery: Barbaru, Rebeku, Janu a Kateřinu. Odtud se dodnes vypráví pověst o čtyřech zámeckých pannách, které z nešťastné lásky skočily do studny. V letech 1591 až 1593 byl hrad přestavěn na renesanční zámek a během 7leté války několikrát vyrabován pruskými vojsky.

V roce 1768 získal hrad Řád maltézských rytířů, který ho vlastnil i po roce 1918. Během 2. světové války byl zámek poškozen a následně vyhořel. V letech 1957 až 1969 byl rekonstruován a sloužil Zdravotnickému zásobování. Dochována je hradební zeď se třemi válcovitými baštami a zbytky valů, brána, kamenný most a barokní sýpka.

Zajímavosti

K zámku patří i volně řešený park. V podhradí ve svahu se nachází barokní socha sv. Jana Nepomuckého z 2. poloviny 18. století a dva pomníky obětem 1. světové války. Na návrší nad vesnicí stojí kaplička, k níž původně vedla křížová cesta.

Severozápadně od zámku se nachází CHPV Oblík se zkamenělinami lilijic, korálů, hlavonožců a ramenonožců.

Čerpáno z oficiálního webu http://sweb.cz/info.dh, kde najdete také další informaci o obci.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA