Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Jindřichov

Současnost
Obec Jindřichov leží na severozápadním okraji okresu Bruntál. Jeho severní hranici tvoří státní hranice s Polskou republikou. Nachází se v nadmořské výšce 321 až 400 m nad  mořem. Celková rozloha činí 3 046 ha. Nejbližším významným  městem pro naši obec je Krnov. Celkový počet obyvatel se pohybuje kolem 1 600.

Pamětihodnosti

Barokní zámek s parkem

Kostel svatého Mikuláše z let 1677 až 1691

Sousoší P. Marie

Historie

Jindřichov, německy Hennersdorf, byl založen podle magdeburského práva v roce 1256 jako Henrikes-torp. Původně náležel olomouckým biskupům, avšak již od roku 1288 byl udělován do lenní držby. V držení Jindřichova se v následujících letech vystřídalo několik šlechtických rodů. V roce 1633 koupil jindřichovské panství Jan Jiří Maxmilián z Hodic.

Ve 2. polovině 17. století zahájili Hodičtí první etapu výstavby reprezentačního zámku v barokním stylu. V roce 1739 získali panství i zámek Bartesteinové. Po požáru v roce 1844, který značně poškodil celý zámek, bylo započato s jeho celkovou přestavbou. Po smrti posledního člena rodu Josefa z Bartesteinu, přešel v roce 1866 velkostatek Jindřichov odkazem na nezletilého Maxmiliána Skrbenského z Hříště, jehož poručníci ho v roce 1869 prodali Albertu Kleinovi z Vízmberka. Kleinové věnovali pozornost především úpravě zámeckého parku, který obohatili o řadu cizokrajných dřevin, zejména ze Severní Ameriky.

Jindřichov byl velkou obcí s několika podniky velkého významu. Před druhou světovou válkou byl zde pivovar, sladovna, pila, 2 mlýny, elektrárna, vyráběly se zde lihoviny a likéry, boty, koberce, sodová voda a jiné zboží.

V roce 1930 zde žilo 2 424 obyvatel, z toho 93 české národnosti.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA