Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Tvrdkov

Historie
V roce 1990 byly z obce Horní Město vyčleněny části Tvrdkov, Ruda a Mirotínek a vytvořena samostatná obec pod názvem Tvrdkov (285 obyvatel).

Obec má vlastní znak s tímto popisem: Ve stříbrném štítu černý kohout s červenou zbrojí (Tvrdkov), stojící na dvou zkřížených hornických kladívkách (Ruda), hledící k červené lilii (Mirotínek). Grafický návrh Jiří Louda, heraldik z Olomouce, schválen v r. 1994 PSPČR.

V obci se nachází několik zajímavých pamětihodností. Žili zde také významné osobnosti např. Ferdinand Gröschelberger – královský rychtář města Uničova, postavil kostel v Rudě, Vavroušek – farář z Rudy.

Historie
Nejstarší historický písemný záznam o obci pochází z roku 1349, kdy patřila k panství šumvaldskému. Součástí obce jsou i místní části Mirotínek a Ruda. V obci Tvrdkov se nachází barokní kostel sv. Antonína Paduánského z roku 1784 a socha P. Marie Immaculaty z roku 1848. U kostela stojí jasany a kaštany, které jsou staré přes 250 let. Místní část Ruda je poprvé připomínána roku 1348.

Obec vznikla jako hornické město a do roku 1855 se zde dolovala železná ruda. Dominantou je významná kulturní památka, ojedinělá barokní křížová cesta z 18. století. Křížová cesta se 14 zastaveními vede od úpatí až po vrcholek Křížového vrchu. Na úpatí křížové cesty se nachází kostel Panny Marie Sněžné z roku 1758.

Čerpáno z oficiálních stránek obce www.sweb.cz/outvrdkov, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA