Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Úvalno

O vzniku obce se nenacházejí žádné zachovalé zprávy. První zmínka v obecní kronice je z roku 1238, kde se mluví o slovanské obci Chvalno.

Turistické zajímavosti

Rozhledna Hanse Kudlicha

Hrob Hanse Kudlicha
Na hřbitově při západní zdi. Jednoduchý hrob s kamennými detaily. Hans Kudlich (1823-1917) rodák z Úvalna, lékař a politik. Zasloužil se o zrušení poddanství v Rakousko-Uhersku v roce 1848.

Boží muka
V obci na křižovatce proti č. p.15. Drobná lidová stavba z 2. poloviny 18. století. Trojboká, zděná, omítaná s okosenými hranami a šestibokou stříškou. Ve výklencích byly vsazeny malby na plechu. Ojedinělý tip v kraji.

Kostel svatého Mikuláše
Jednolodní zděná architektura s polygonálním chórem, hranolovitou věží a přistavěnými sakristiemi, předsíní a depozitářem. Loď je zakryta dvěma poli křížové klenby, chór, zaklenut klenbou hruškovou. Architektura s jádrem z 2. poloviny 14. století upravena barokně v roce 1762. Opravy ve 20. století.

Sýpka
Na návsi naproti kostelu. Mohutná dvoupodlažní barokní budova sýpky, složená ze dvou samostatně zastřešených budov spojených dřevěným žlabem. V přízemí klenby, ostatní stropy dřevěné.

Dochované vnitřní zařízení a původní dispozice. V přízemí nad dveřmi letopočet ANNO 1699. Úpravy počátkem 20. století.

Čerpáno z oficiálních stránek obce www.uvalno.cz, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA