Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Zámek Frýdek-Místek

Na severní Moravě v předhůří Moravskoslezských Beskyd leží město Frýdek-Místek, které dělí na dvě poloviny řeka Ostravice. Pravý břeh Ostravice patří Frýdku a nad ním stojí na strmém kopci frýdecký zámek. Frýdecký zámek (hrad)  je původní slezská pohraniční pevnost, která byla vystavěna na místech starší tvrze v polovině 14. století na popud těšínských knížat Piastovců.

Nad řekou se dříve čnil gotický zeměpanský hrad z první čtvrtiny 14. století, který sloužil k ochraně obchodní cesty při zemské hranici. Ač jsou přímé zmínky o frýdeckém hradě až z poslední čtvrtiny 14. století, je jisté, že stál již někdy v letech 1327 - 1335, ne-li dříve. Frýdecký hrad byl přestavěn z hrádku a byl jedním z mála hornoslezských „městských hradů“.

Z hradu se dochovalo jen vnitřní jádro se čtvercovou věží. Později byl zámek zrekonstruován v barokním stylu. Barokně byl upraven i interiér kaple sv. Barbory a v druhé čtvrtině 17. stol. byly postaveny i hospodářské budovy obklopující první nádvoří.

Renesanční přestavbu provedl Bartoloměj Bruntálský z Vrbna koncem 16. stol. V roce 1668 zámek vyhořel, postupně byl několikrát upravován. Roku 1797 koupili panství Habsburkové, od roku 1923 je zámek v majetku státu. Dnes je zde Muzeum Beskyd.

Dnešní zámek je skromný, ale nabízí se prohlídka nového zámeckého okruhu se zámeckými interiéry, rytířským sálem s 35 erby slezské šlechty, ukázka dobového nábytku - jako secesní paraván či černý kubistický stůl, vyhlídkovou věží - gloriet, kaplí sv. Barbory a dalšími zajímavostmi.

Otevírací doba
leden - prosinec (celoročně)
9.00 - 16.00 hodin
úterý, středa a pátek

9.00 - 17.00 hodin
čtvrtek

13.00 - 17.00 hodin
sobota a neděle

Poslední prohlídka 1 hodinu před koncem otevírací doby.
Délka prohlídky trasy I. a II. asi 30 minut, délka prohlídky trasy III. asi 15 minut.

Vstupné
1., 2. trasa - dospělí: 26,- Kč / děti: 13,- Kč
3. trasa - dospělí: 16,- Kč / děti: 8,- Kč
Výstavy - dospělí: 20,- Kč / děti: 10,- Kč.

 

Článek byl zobrazen 571 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2020

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2020

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA