Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Děhylov

Obec Děhylov leží na severních svazích jednoho z nejvýchodnějších výběžků Nízkého Jeseníku. Z nejvyššího kopce Končiny (340 m) je 125 m výškového rozdílu od nivy řeky Opavy. V nejnižším místě obce, za železniční tratí, sousedí s významnou přírodní rezervací Poštovní rybník. Obec vystupuje z nížiny jednoho z nejníže položených míst okresu (215 m) až do charakteristické kopcovité krajiny okolí.

Teprve v r. 1434 se poprvé Děhylov objevuje v písemných pramenech a jeho osudy jsou spojeny s rodem vladyků z Děhylova. Na poč. 16 st. byl Děhylov připojen k Dobroslavickému panství a setrval v něm až do novověku. V r. 1551 se zde připomíná zákupní fojtství.

Kaple Navštívení Panny Marie z r. 1726 byla později empírově upravena. Po zrušení patrimoniálního zřízení v pol. 19. stol. byl Děhylov střídavě začleňován do okresů Opava, Bílovec a Hlučín (zde také v letech 1945 - 1960).

V letech 1929 - 1932 byl v obci vybudován semerádem z Olomouce pomník padlým v 1. světové válce. U domu č. 8 je pamětní deska Ladislava Vítečka, legionáře popraveného nacisty v r. 1944. Obec byla osvobozena 27. 4. 1945.

V r. 1979 se stala městskou částí Hlučína, od komunálních voleb v r. 1990 se zase osamostatnila. V r. 1994 zde žilo 678 obyvatel a v r. 2000 zde žilo 648 obyvatel.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.dehylov.cz/aktuality/index.asp, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA