Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Čenkovice

750 – 958 m. n. m.

Čenkovice jsou menším střediskem zimních sportů a nachází se v Orlických horách, asi 30 km od České Třebové. Lyžařský areál Čenkovice – Buková hora leží v Bukovohorské hornatině a nabízí 4 km sjezdových tratí, které jsou pravidelně uměle zasněžovány a upravovány. Lyžuje se na severozápadních svazích Bukové hory, která dosahuje výšky 958 metrů nad mořem a na jižních svazích sousední Jeřábky s výškou 898 metrů nad mořem. Celkem areál poskytuje 8 sjezdovek a 9 vleků s přepravní kapacitou 5600 osob za hodinu. Zalyžovat si můžete na pěti modrých a třech červených sjezdovkách, z nichž nejdelší jsou červené tratě Třebovská a Svitavská měřící 1000 metrů s převýšením 210 a 200 metrů. Na modrých sjezdových tratích Čenkovická a Vigona pravidelně probíhá večerní lyžování. Provozní doba areálu je od 9 do 16 hodin, večerní lyžování je v pátky a soboty od 17:30 do 21 hodin. Celodenní jízdenka pro dospělou osobu v hlavní sezóně vyjde na 420 Kč, pro dítě do 10 let na 340 Kč.

V areálu se nachází také snowpark Nugget, který je jedním z nejstarších v České republice. Park má svůj vlastní vlek, množství nových atrakcí a milovníci snowboardu si zde jistě přijdou na své. Park je 3x týdně upravován rolbou. Jednodenní vstupenka do snowparku vyjde na 200 Kč. V oblasti areálu Čenkovice je pro běžkaře k dispozici přes 30 km strojově udržovaných běžeckých stop. Běžecké okruhy jsou rozděleny dle náročnosti na 8,3 km, 8,6 km a 17,5 km. Jsou napojeny na další běžecké trasy Orlických hor. Tratě jsou udržovány minimálně dvakrát týdně, v závislosti na sněhových a povětrnostních podmínkách. V areálu je možno vyzkoušet také jízdu na sněhu na gumových kolech. Jedna jízda vyjde na 15 Kč.

Součástí lyžařského střediska jsou také půjčovny a servis lyžařského a snowboardového vybavení a lyžařské školy. V okolí je množství rekreačních a ubytovacích zařízení, například chata Bohemika, penzion či chata U Václava nebo apartmány Orličky. Středisko Čenkovice nabízí také několik restaurací, potravin a rychlých občerstvení. Oblíbená je restaurace U Václava, hospoda Na Faře či hotel Atlas. Z Jablonného nad Orlicí jezdí za příznivého počasí do Čenkovic skibus s kapacitou 8 osob. V Čenkovicích je možnost parkování zdarma na obecním nehlídaném parkovišti.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA