Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Plch

Obec leží na samém okraji pardubického okresu v blízkosti silnice ze Starých Ždánic do Osic. Asi 500m za obcí pardubický okres končí a hraničí s královehradeckým. Nejbližším větším městem jsou Lázně Bohdaneč, vzdálené od obce cca 6 Km směrem na jih.

Historické prameny uvádějí, že Plch byl založen v r 1777 na místě vysušeného Rybníka. K jeho spojení silnicí se sousedními Starými Ždánicemi, a tím i tzv. hradeckou cestou (silnice Přelouč Hradec Králové), došlo v r. 1846. Plch má součastně 75 trvale bydlících občanů. Počet stavení v obci(33 - 35) se po dvě staletí téměř nemění.

Novodobá historie Plchu začíná r 1990, kdy se obec osamostatnila a získala vlastní samosprávu. V obci vyvíjejí činnost dvě organizace- Sbor dobrovolných hasičů a Český zahrádkářský svaz. V místní hospodě, vlastněné obcí, se několikrát ročně pod záštitou těchto organizací konají zábavy a je zde též možno uspořádat svatební hostiny.

Obec leží v nadmořské výšce 226 m, je tvořena jedinou ulicí dlouhou asi 700 m. Po celý rok je velmi upravena. Květiny jsou v oknech, na zahrádkách před stavením i na travnatých pásech mezi chodníky a vozovkou. Plch je plně plynofikován a dosahuje do něj městský vodovod z Pardubic. V obci prosperuje tiskárna a další malé firmy.

Čerpáno z oficiálních stránek obce www.obecplch.cz, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA