Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Přelovice

Obec Přelovice se nachází 5 km severovýchodně od Přelouče 220 m n. m., téměř ze všech stran je obec obklopena lesy. Z východní strany ji obtéká Opatovický kanál, důmyslné dílo, které bylo vybudováno k napájení rybníků, který dal vystavit koncem 15. století Vilém z Pernštejna. V dnešní době místo vodáckých akcí s možností rybaření.

První písemná zmínka o existenci Přelovic pochází z r. 1366, kdy náležely opatovickému klášteru. Po Diviši Bořkovi z Miletínka, Jiřím z Poděbrad, jeho synovi Jindřichovi a Václavu Žehušickém z Nestájova se r. 1491 stal majitelem Přelovic Vilém z Pernštejna. Vesnice byla připojena k pardubickému panství a jeho součástí zůstala až do zániku feudalismu.

V současné době žije v obci 195 obyvatel. Obec má náves s obecním úřadem, obchodem a pomníkem padlým. Opodál stojí bývalá zvonička z r. 1904, dnes je v ní umístěna knihovna. Obec má veřejný vodovod, je plynofikovaná a je zde zavedený bezdrátový internet. Na pronajatých obecních pozemcích se nacházejí jahodové plantáže. Sportovní areál je tvořen fotbalovým hřištěm a víceúčelovým asfaltovým hřištěm, je zde také dětský koutek. Obcí prochází pěší a cykloturistická stezka.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://mesta.obce.cz/vismo/index.asp?id_org=13464, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA