Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Horní Třešňovec

Poloha obce
Obec Horní Třešňovec se rozprostírá v údolí vedoucím severně od města Lanškrouna na 1 713 hektarech půdy. Z toho 626 ha je orné půdy, 139 ha luk, 4 ha ovocných sadů, 28 ha zahrad, 127 ha lesů, 1,5 ha rybníků a potoků, 9,5 ha zastavěných ploch a nádvoří, 44 ha ostatních ploch a 734 ha blíže neurčených ploch.

Hranici katastru Horního Třešňovce tvoří poutní místo s kostelem Mariánská Hora (491 m n. m.), kostel Mariánské Hory stojí přímo na evropském rozvodí do Severního a do Černého moře.

Nejbližší město Lanškroun je vzdálené asi 4 km jižně od středu obce. Od Lanškrouna vede směrem k severu silnice přes Dolní a Horní Třešňovec do Horní Čermné. Západním směrem se rozprostírá obec Jakubovice, východním směrem obec Nepomuky. Obě jsou polní cestou vzdálené asi 3 km od Horního Třešňovce.

Blízko podél silnice směrem k Lanškrounu teče Třešňovský potok pramenící v horní části vesnice.
Rozmístění domů tvořilo obec poměrně úzkou a asi 5 km dlouhou. Vesnici rozšiřovaly pole, louky a lesy. Silnici protínaly 2 mosty. Jeden byl v sousedství místní školy a druhý téměř v sousedství Dolního Třešňovce.

Podnebí

Horní Třešňovec spadá do podhorské oblasti se srážkami nad 700 mm ročně. Průměrná teplota se pohybuje kolem 7°C.

Čerpáno z oficiálních stránek obce www.hornitresnovec.cz, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA