Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Letohrad

Na řece Tiché Orlici leží Letohrad, město se zajímavou historií. První zmínka je z roku 1308. Za hraběte Hynka Jetřicha Vitanovského, v 17. století, zaznamenalo největší rozkvět. Byl vystavěn barokní zámek a kostel s jedinečnou štukovou výzdobou. Uprostřed náměstí, lemovaného podloubími, se tyčí morový sloup, zkrášlující již tak malebné prostranství.

V kouzelném údolí město obklopuje příroda stále se pyšnící svou  krásou a mladostí lákající k výletům. V Letohradě vás přivítá nádherný zámecký park s empírovou kašnou, altánem a umělou jeskyní s vyhlídkou na město, dále pak barokní kaple sv. Jana Nepomuckého.

Městské muzeum přibližuje historii Letohradu, k vidění jsou originální Napoleonovy saně a expozice lidových krojů a sirkařství. Muzeum řemesel vás vtáhne do dob předešlých a z vystavených exponátů na vás bude dýchat um řemeslnických mistrů. První část zámecké expozice je přístupná od podzimu roku 2002.

Kopečková pouť, Kaskády výtvarného umění, Mezinárodní hudební festival, mistrovství ČR v biatlonu jsou zajímavé kulturní a sportovní akce, které jsou pořádány každoročně. Byla by škoda si je nechat ujít.

Čerpáno z oficiálních stránek obce www.letohrad.cz, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA