Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Orlické Podhůří

Obec Orlické Podhůří je od roku 1960 novým názvem pro sloučené osady: Dobrá Voda, Kaliště, Perná, Rozsocha, Rviště a Říčky.

První zmínky o osadách pocházejí z 13. a 14. století.

Katastrální území obce zaujímá rozsáhlou a přírodopisně velmi členitou oblast mezi městy Ústí nad Orlicí a Brandýsem nad Orlicí, v níž žije celkem 620 obyvatel. Nadmořská výška je v rozsahu od 310 m n. m. (Tichá Orlice) až po 543 m n. m. (Hůrka).

K Říčkám náleží části zvané Klopoty a Bezpráví se železniční zastávkou.

Ve Rvišti je památná zvonička z první poloviny 18. století, v Perné kulturní památka „špejchar“. Budova obecního úřadu se nachází v Dobré Vodě, která je přirozeným centrem této členité obce.

Správní vývoj od roku 1960  V roce 1960 existovala obec Rviště, která se skládala z následujících částí: Bezpráví, Dobrá Voda, Kaliště, Luh, Perná, Rozsocha 1. díl, Rozsocha 2. díl, Rviště a Říčky. V roce 1961 obě části Rozsochy (před r. 1960 Rozsocha 1. díl patřila k obci Rviště, Rozsocha 2. díl k obci Velká Skrovnice) splynuly a staly se místnímu částmi Rozsochy (jako celek je částí Orlického Podhůří) s označením Horní (původně 1. díl) a Dolní Rozsocha (původně 2. díl). Od roku 1980 přestaly být uváděny jako samostatné části (osady) Orlického Podhůří Bezpráví a Luh, neboť došlo k jejich vylidnění.

Čerpáno z oficiálních stránek obce www.orlickepodhuri.cz, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA