Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Otěšice

Historie
První písemná zmínka o existenci osady  ležící 12 km jižně od Stoda pochází z r. 1228, kdy náležela pražskému klášteru sv. Jiří. Už r.1328 se po vsi píše Ota z Otěšic a v r. 1365 Bohuš z Otěšic. Jejich potomci se pak titulovali jako Bohušové z Otěšic. Z r. 1495 pochází první zpráva o místní tvrzi. Brzy poté připojil Vilém z Chřínova Otěšice k Merklínu. Tvrz ve vsi záhy zpustla a v 16. století se již neuvádí. Z pobělohorských majitelů vesnice v rámci merklínského panství uveďme hraběcí rody Novohradských z Kolovrat, Morzinů a Pállfyů.

Dominantou obce je kaple sv. Vojtěcha z r. 1840, zachovalo se i několik příkladů lidové architektury.

Kompozice předkládaných návrhů otěšického obecního znaku klade důraz především na spojení připomínky domácího vladyckého rodu (přílba s klenotem stříbrno-červeně polcené ostruhy a s přikryvadly v rodových erbovních barvách) a kaple sv. Vojtěcha (atribut šípy). Zaniklá tvrz je prezentována cimbuřovitou hlavou štítu, klášter sv. Jiří v Praze červeným svatojiřským křížem ve stříbrném poli, zemědělství hrotem vidlí – podávek.

Návrhy jsou provedeny ve dvou barevných verzích, zatímco modrá symbolizuje místní potok, zelená podtrhuje zemědělský charakter obce i její lesnaté okolí. Připojené návrhy vlajky obce jsou deriváty znaku.

Čerpáno z oficiálních stránek obce: http://www.obecni-urad.net/source/index.php?ID=746, na kterých naleznete další informace.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA