Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kladruby

Historie, současnost a památky
Obec Kladruby byla založena vesměs z rubaných klád odtud její název. Vznikla pravděpodobně ve 14. až 15. století. K uctění památky Jana Husa byl zasvěcen dřevěný kostelík na "Hoře kladrubské", v r. 1538 byl uznán jako poutní místo. Zbořen byl v r. 1627. Kaple na snímku se nacházi uprostřed návsi, je z r. 1896 a je zasvěcena sv. Václavu.

Obec nyní tvoří původní obec Kladruby a původní obec Podolí (1487), areál rehabilitačního ústavu a část bytové zástavby na "Kostelíku". Z celkového počtu 195 trvale hlášených osob žije ve vsi 98 osob, 23 je dětí a studujících. Pro tento dorost obec vykoupila pozemek na hřiště a postupně ho vybavuje.

Obec má schválený územní plán (z prosince 2000). Je provedena a zkolaudována výstavba hlavního vodovodního řádu a hloubkové kanalizace. V tyto dny jsou dokončeny vodovodní a kanalizační přípojky a v nejbližší době začne zkušební provoz na dokončené ČOV.

Geodetické firmě bylo zadáno zpracování geometrických plánů - zaměření parcel na pozemcích, které obec nabídne ještě před koncem letošního roku veřejnosti k odkoupení - jen pro účely bydlení - výstavbu rodinných domků. Jedná se o pozemky výhodně položené. V r. 2002 dojde k rozšíření vodovodního a kanalizačního řádu - "větve" zabezpečující prodávané pozemky (inž. sítě). Rozloha jednotlivých parcel bude mezi 1 000 až 1 500 m2.

Významnou součástí obce je REHABILITAČNÍ ÚSTAV Kladruby. Jedná se o zařízení s celostátní působností, zřízené pro poskytování komplexní rehabilitační a protetické péče včetně poradenské činnosti. Vysoká odborná úroveň je podložena padesátiletou tradicí. Rehabilitační ústav nabízí lůžkovou, ambulanční péči a rekondiční pobyty občanům po operacích a úrazech pohybového ústrojí.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.ceskysmaragd.cz/clanek.asp?id=6, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA