Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Řimovice

Naše obec leží ve Středočeské pahorkatině a je součástí osídlení této části okresu Benešov poblíž města Vlašim, pro kterou jsou charakteristické menší obce obklopené poli a rozsáhlými lesními porosty. Celé katastrální území má výměru 331 ha a sousedí přímo s obcemi Pavlovice, Rataje, Zdislavice, Bolina a Bolinka. V obci žije necelých 200 obyvatel, kteří bydlí v 63 rodinných domech.

Osobnosti spjaté s naší obcí

Karel Přibil (*1765 - +1850)
Poslední svobodně zvolený královský svobodník I. a II. čtvrtě kraje Kouřimského.

Antonín Přibil (* 1808 - + 1890)
Místodržitelský rada bývalého srbského vojvodství Temešváru a Šoproni, okresní hejtman v Jindřichově Hradci. Zasloužil se o vydání spisů profesora a filozofa B. Bolzana a svou oblibu veřejnosti skrze bohatou mecenášskou činnost. V roce 1872 zde nechal postavit kapli „Povýšení svatého kříže“.

Antonín Dvořák (* 1873 - + 1959)
Syn rolníka Jana Dvořáka, čestného občana Řimovic. Řídící učitel v Bystřici, byl jedním z prvních zakladatelů sboru dobrovolných hasičů. Publikoval příběhy z naší obce, které se dochovaly dodnes.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.rimovice.unas.cz/, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA