Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Soutice

Obec Soutice leží v malebné krajině na soutoku dvou řek Želivky a Sázavy, v okrese Benešov u Prahy. K obci patří dvě osady, Černýš a Kalná. První písemné zmínky o osídlení jsou okolo roku 1200.

V katastru obce jsou dvě chatové oblasti a rekreační středisko Dopravních podniků Autobusy Praha. V naší obci je sjezd a nájezd na dálnici D1. V blízkosti dálnice se nachází areál COLAS CZ, a. s., Jihlava, obalovna Soutice.

Rozloha naší obce je 1 085 ha. V roce 1992 se obec Soutice osamostatnila. V témže roce dokončila výstavbu vodovodu a tím byla obec napojena na pitnou vodu ze Želivky. V roce 1994 byla započata výstavba kanalizace a ČOV. Obec Soutice byla v roce 1999 plynofikována.

Naší krajiny i polohy si všimla řada spisovatelů, jako např. Ota Pavel, který o řece Sázavě píše ve své knize " Jak jsem potkal ryby", dále spisovatel Vlček ze Střechova a hudební skladatel Huřík, který napsal pro obec Soutice "Soutickou polku". Klidného a vyrovnaného prostředí si vážila i pěvkyně Ema Destinnová, která v Souticích na zámečku trávívala svou dovolenou.

Areál zámku je zapsán v seznamu kulturních památek a byl vydán restituentům. Současným vlastníkem je pan J. D. Horsky. Uprostřed obce je kostel svatého Jakuba, který v obci okolo roku 1300 vystavěl zbožný vladyka. Kostel je obklopen třemi obecními budovami. V budově č. p.16 je vybudována prodejna smíšeného zboží a bufet. V patře je nově otevřena knihovna, v jedné místnosti jsou stoly na stolní tenis a dále je zde vybavená posilovna. V budově č. p.104 se nachází obecní úřad, poštovní úřad, a v patře užívá kanceláře místní organizace rybářského svazu. Další organizace, které v obci fungují, jsou dobrovolní hasiči a myslivecké sdružení HUBERT. Budova č. p. 76 byla zrekonstruována na 6 bytových jednotek.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.ceskysmaragd.cz/obec.asp?place=6, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA