Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Zdislavice

Městečko leží v Českomoravské pahorkatině 6 km východně od města Vlašim.

Osídlování obce započalo v 9. stol. výstavbou tvrze. První písemné zmínky jsou z r. 1355, kdy byl dosazen na místo zdejšího faráře P. Rupert. V 16. stol. byly Zdislavice povýšeny na městys, dostaly erb a výsadní práva.

Historickou stavbou je kostel sv. Petra a Pavla. V r. 1699 shořela velká část obce s kostelem i zvonicí. Poté byl vystaven do dnešní podoby. Součástí areálu kostela je kostnice, postavená v letech 1810-12. Další kulturní památkou je socha sv. Jana Nepomuckého. 

V obci je základní škola (180 žáků), mateřská škola (30 žáků), knihovna, pošta, ordinace praktického lékaře, 2 obchody s drobným a smíšeným zbožím, 2 hostince. Nemalé množství občanů pracuje v zemědělském družstvu VOD Zdislavice. Dále je v obci řada 1 drobných podnikatelů (řemeslníků).

V blízkosti obce se nachází rekreační středisko Pojišťovny Generali. V obci si velmi dobře vede Sbor dobrovolných hasičů, který byl založen již r. 1886. Další významnou složkou v obci je TJ Sokol, založen r. 1921. Po r. 1945 byla v obci založena Honební společnost. Obec má dobré vlakové i autobusové spojení.

Železniční trať byla vybudována v r. 1901, téhož roku byla i zprovozněna. V současné době v obci žije 530 obyvatel.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.ceskysmaragd.cz/clanek.asp?id=21, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA