Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lochovice

Historie a současnost
První záznamy o Lochovicích pocházejí z roku 1318. Nacházejí se ve Středočeském kraji v okrese Beroun. Protéká jimi říčka Litavka a leží ve výšce 307 m nad mořem. Poblíž Lochovic jsou dva nejvyšší vrchy, na jižní straně Plešivec (636 m) a na druhém břehu Litavky Ostrý (531 m). Žije zde 1084 obyvatel. Obec se rozkládá na ploše 1324 ha. Lochovice leží na železniční trati Zdice-Protivín a vychází odtud místní železniční trať Lochovice-Zadní Třebaň. V městečku bývaly dnes již zapomenuté lázně s léčivou vodou, jejíž pramen se dosud nalézá v tamní kapličce. Lázně měli v oblibě např. Ema Destinová a F. X. Šalda. Nyní slouží objekt jako pobočka pražského Jedličkova ústavu.

Dominanty Lochovic jsou:
kostel, zámek,škola jenž má dlouholetou historii a již zmíněné lázně.

Lochovice se v současné době dosti rozvíjejí. Prosperující podniky jsou např. Korona Lochovice, nebo místní stavebniny:Polanská Jana, Polanský Ivo.

Lochovice byly městečkem již od založení a jejich právo znovu obnoveno dekretem císaře Maxmiliána II r.1574 s užíváním znaku a městskou pečetí, jakož i konáním ročních dvou trhů a jednoho téhodného.

Lochovice leží ve středních Čechách okrese Beroun v údolí říčky Litavky, která odděluje hřebeny od zápaních Brd, 307 m nad mořem. Na jižní straně dominuje Plešivec, 636 m vysoký, oddělený litavským údolím od Ostrého, 531 m vysokého. Na západ se půda zvyšuje směrem k Hořovicím, Netolicům a Kočvarům. Také na východ stoupá povrch o 30 m. Řeka Litavka, jejíž jméno je známé již v XVI. stol., teče od Jinec lukami, jen zřídka poli. Na obou březích rostou vrby.

Blízké lesy na Plešivci, Ostrém a v Koncipudech poskytují příjemné procházky a přispívají k zdravému podnebí Lochovic. Lochovice procházejí okresní silnice z Hořovic do Hostomic a z Jinec do Zdic. Lochovice jsou od svého okresního města Hořovic vzdáleny 6 km, od Netolic a Kočvar 2 km, od Obory 1 km, od Libomyšle 3 km, od Neumětel 4 km, od Lhotky 2 km a od Jinec 7 km.

 

 

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA