Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Málkov

Obec Málkov je zapomenutá vesnička v Českém krasu. Dominanta kostelíku na blízkém Borku a vrch Lejškov dodávají Málkovu malebný ráz a dojem, že se člověk ocitl v jiném světě. Přilehlé svahy Lejškova jsou poseté malými lomečky – opuštěnými dávnými těžebnami vápence a po loukách se po celý rok prohánějí koně. Tato krajina skýtá romanticky založeným návštěvníkům nádherné terény pro pěší výlety a projížďky na koni.

Pro turisty je Málkov výborným výchozím bodem delších pěších výletů na blízké přírodní skvosty jakými rozhodně jsou Kotýz, Kobyla a Koukolová hora.

V obci se nachází originální penzion s restaurací Ranč Málkov, který poskytuje ubytování pro 50 osob. Od roku 2006 je zde otevřená škola jízdy na koni, která pořádá tréninky a vyjížďky pod vedením profesionálních instruktorů. Pro pokročilé jezdce jsou připraveny několikadenní "vandry" v sedle nádhernou krajinou Českého krasu. Restaurace je vyhlášená prvotřídní kvalitou kuchyně, obsluhy a živé zábavy.

Za návštěvu také rozhodně stojí Sklářský výtvarný ateliér WAGA, který se řadí mezi přední dílny v oblasti uměleckého řemesla a je zakladatelem moderní sklářské tradice v regionu. Tvorba dekorativního skla pro interiéry je charakteristická moderním stylem a precizní ruční prací.

Ateliér je možné navštívit, prohlédnout si dílnu, seznámit se s jeho tvorbou, a v neformálním prostředí se seznámit s autory a tvůrci moderního skla. Návštěvník si zde může zakoupit exkluzivní, jedinečný a osobitý dárek pro sebe či svoje blízké.

Obec Málkov je velmi dobře dostupná, leží nedaleko dálnice Praha - Plzeň (D5), 20 minut od Prahy, 10 km od Berouna a 3 km od Koněpruských jeskyň,. Svojí unikátní polohou je obec přímo předurčena k rekreaci. Je to atraktivní místo pro každého kdo hledá odpočinek, vyžití i poučení či klidnou a cenově dostupnou dovolenou.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.obecmalkov.cz/cz/61*Turistika---rekreace, na kterých najdete další informace.
 
 

 

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA