Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Jemníky

Obec Jemníky leží v údolí Knovízského a Hrdlívského potoka. Celkový ráz krajiny se výrazně změnil po výstavbě dálnice s jejími nájezdy.

První písemná zmínka o vsi pochází z r.1228, kdy místní selské dvory odváděly desátek do kláštera řeholnic u sv, Jiří v Praze. Obyvatelé obce nacházeli obživu hlavně v zemědělství a hornictví. V okolí obce bylo několik šikmo kopaných uhelných štol. Pokus o hlubinnou těžbu uhlí představuje korzo komína bývalé šachty "Humbold".

Hospodářství
V Jemníkách je 7 soukromých zemědělců a nově postavený autoservis Vyskočil, umístěný u sjezdu z dálnice. Z hlediska pracovních příležitostí nalézá část obyvatel pracovní uplatnění v zemědělství, ostatní lidé v okolních městech či obcích.

Investiční výstavba
Po zrušení železnice Zvoleněves-Kladno-Dubí v sedmdesátých letech se obec dočkala propojení silnice do obce Pchery, kam děti dochází do školy a většina občanů k lékaři.

Po celé obci jsou asfaltové povrchy chodníků a vozovek a od května 1999 je celá obec za přispění Státního fondu živostního prostředí plynofikována. V roce 1999 byla postavena nová budova obecního úřadu. Do budoucna obec počítá s výstavbou veřejného vodovodu.

Dopravní obslužnost
Jelikož v obci denně staví asi 30 autobusů, je autobusové spojení s okolím na poměrně dobré úrovni. Dopravu linkovými autobusy zajišťují ČSAD Slaný a.s. a soukromí dopravci.

Občanská vybavenost
Základní potraviny a drogistické zboží je možno zakoupit v zrekonstrouvaném obchodě "U Landů". V obci se nachází nová hospoda "U Chlumčáka", kde je též společenský sál. Za kulturou a sportem dojíždí místní obyvatelé nejčastěji do Slaného.

Památky
Památník obětem I. světové války, kaplička

 

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA