Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kyšice

Historie a současnost

Historická a zeměpisná data:
Obec Kyšice leží v jižní části okresu Kladno, nedaleko města Unhošť. Rozloha k. ú. je 650 ha. První zmínka o obci pochází ze 14. století.

Hospodářství:
V obci jsou prostory k podnikání a k výstavbě rodinných domků dle ÚP.

Působí zde několik významných firem: Veseta, výrobce limonád, Ryor, který vyrábí a distribuuje špičkovou kosmetiku, TAPO. Tyto firmy jsou významným zdrojem pracovních příležitostí pro místní obyvatele. Dále zde najdeme pilu, sklenářství, prodejnu náhradních dílů, porážku domácích zvířat, čalounictví a elektromontáže.  Obec vlastní moštárnu, kterou mohou využít ostatní obce i firmy.

Investiční výstavba:
Významnou investiční akcí posledních let byla plynofikace celé obce. V obci je dále vodovod, kanalizace a telefony. V současné době probíhá zkušební provoz ČOV Kyšice.

Dopravní obslužnost:
Dopravu linkovými autobusy do okolních měst a obcí zajišťuje ČSAD Kladno a. s. a ČSAD ANEXIA Rakovník. Dopravní spojení s okolními městy a obcemi je poměrně dobré. Během dne do obce téměř každou hodinu zajíždí autobus, směřující do Kladna nebo Prahy.

Občanská vybavenost:
Pro místní obyvatele je v obci k dispozici prodejna s potravinami a smíšeným zbožím, dále prodejna nápojů a trafika, prodejna textilu a kadeřnictví. Můžete navštívit i jednu restauraci „U potápěče". V obci je dále Mateřská škola pro děti místní i z okolních vesnic.

 

 

 

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA